محصول واتراستاپ پی وی سی چیست ؟

در اینجا میخواهیم واتراستاپ پی وی سی (PVC) را بررسی کنیم واتراستاپ ( WaterStop ) نوار لاستیکی است که به منظور جلوگیری از حرکت آب داخل شکاف بتن استفاده می شود. نفوذ آب از درزهای اجرایی و انبساطی، همواره یکی از معضلات موجود در اجرای سازه های آبی مانند مخازن و استخرها می باشد و اصلی ترین محل برای عبور آب همین درزهای قطع بتن ریزی می باشند. بسیار دیده شده است که سازه های آبی قدیمی که به متد های سنتی اجرا شده اند ، مشکل کاهش آب دارند، که با توجه به بحران کم آبی موجود در کشور، معضلی بزرگ محسوب می شود .

درزهای بتنی باید به کمک نوارهای آب بندی واتر استاپ آب بندی شوند، تا درز انقطاع بتن در برابر نفوذ آب، ایمن شود. نوارهای آب بندی (واتراستاپ) تولیدی شرکت شیمیایی بتن پلاست، با تکیه بر دانش روز و بهترین مواد اولیه PVC (پلی وینیل کلراید)، توسط پیشرفته ترین ماشین آلات روز طراحی و تولید می شود. واتراستاپ ها جهـت جلوگیری از عبور آب در درزهای اجـرایی و انبساطی سازه های بتنی مــورد استفاده قرار می گیرد و توسط گیره و یا مفتول به سازه میلگردی متصل می شود.

خرید واتراستاپ پی وی سی

واتراستاپPVC

واتراستاپ PVC WATERSTOP | PVC | خرید واتراستاپ پی وی سی جهت مشاوره و یا خرید واتراستاپ پی وی سی  با مشاوران مجموعه ستاره مواد سرا کلیک کنید .هدف از نصب واتراستاپ ها مسدود کردن درزهای اجرایی و انبساطی بتن است و به روش اکستروژن تولید می شوند. این ماده
مشاهده محصولات »

انواع واتر استاپ PVC – واتراستاپ پی وی سی

واتر استاپ ها در سه دسته مجزا، گروه بندی می شوند:

  • واتراستاپ تخت : واتراستاپ نوع تخت (A) برای اتصالات بدون هیچ گونه حرکتی ازقسمت های بتونی مجاور به نام درز اجرایی(اتصالات، درزها وشیارهای ساختمانی) استفاده می شود.
  • واتراستاپ حفره دار :واتراستاپ حفره دار (O) برای اتصالات با حرکت بخش های بتونی مجاور (درز انبساطی) مورد استفاده قرار می گیرد.
  • واتراستاپ کف خواب : نوع دیگر واتر استاپ ها، کف خواب (EO) و (EA) هستند که برای درزهای اجرایی و انبساطی در کف سازه های بتنی، کاربرد دارند.

با توجه به اهمیت استفاده از واتراستاپ ها جهت آب بندی مخازن و سازه های بتنی که افزایش تقاضای پیمانکاران وکارفرمایان را در پی دارد، ارائه بالاترين کیفیت و کارایی محصول تولیدی، از مهم ترين اهداف شرکت ستاره موادسرا است. در این راستا، محصولات این شرکت در معتبرترين و بزرگ ترين آزمایشگاه های کشور، از جمله «پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه رازی»، «دانشگاه پلی تکنیک تهران» و «آزمون فولاد»، مورد آزمایش و تایید قرار می گیرند جهت مشاهده اینستاگرام کلیک کنید.

واتراستاپ نوع تخت (A) برای اتصالات بدون هیچ گونه حرکتی ازقسمت های بتونی مجاور به نام درز اجرایی(اتصالات، درزها وشیارهای ساختمانی) استفاده می شود.
نوع دیگر واتر استاپ ها، کف خواب (EO) و (EA) هستند که برای درزهای اجرایی و انبساطی در کف سازه های بتنی، کاربرد دارند.
واتراستاپ حفره دار (O) برای اتصالات با حرکت بخش های بتونی مجاور (درز انبساطی) مورد استفاده قرار می گیرد.