واتراستاپ -PVC WATERSTOP

در اینجا میخواهیم با واتراستاپ (WATERSTOP) بیشتر آشنا شویم یکی از عوامل بروز نشت آب، اتصالات و درزهای اجرایی موجود در بخش هایی از بتن است، برای مقابله با این مسئله، راهکارهای متعددی در نظر گرفته شده که واتراستاپ، از آن جمله است وتراستاپ ها به دو نوع اصلی «آبگريز» و «آب دوست» دسته بندی می شوند ضد آب هستند، بنابراین واتراستاپ ها اغلب در سازه هایی استفاده می شوند که باید در بیشتر بتن ها نسبتا برابر فشار «هیدرواستاتیک» مقاومت کنند.

نقطه ضعف در هر سازه بتنی، اتصالات بخش هاست؛ این درزها، بسته به هدف در مقاطع معینی، طراحی می شوند که به «درزهای اجرایی» معروف اند. قطعات بتنی دو سمت درز، فاقد پیوستگی و در مجاورت فشار هیدرولیکی آب و سیالات، نفوذپذیر است که باعث می شود سیال از این درزها عبور کرده و به آن سوی سازه مهاجرت کند.

در چنین مقاطعی، نیاز به استفاده از واتر استاپ می باشد. واتر استاپ در میان قسمت های بتنی قرار می گیرد تا به طور مؤثر ، آن ها را به هم بچسباند نوع واتراستاپ استفاده شده در هر پروژه، متفاوت بوده و به عواملی مانند نوع ساختار و اینکه آیا هر نوع نشت اولیه، مجاز خواهد بود.بستگی دارد واتر استاپ های آبگريز به منظور جلوگیری از ورود آب به اتصالات، طراحی شده اند، در حالی که واتراستاپ های آب دوست، آب را جذب می کنند، متورم شده و مانع عبور سیالات از درزها می گردند. هر یک از این روش های اتصال بتونی در طراحی های مختلف، مناسب هستند

واتراستاپPVC

هدف از نصب واتراستاپ ها مسدود کردن درزهای اجرایی و انبساطی بتن است و به روش اکستروژن تولید می شوند. این ماده برای جلوگیری از انتقال سیالات از طريق اتصالات ساختمانی استفاده می گردد. بیشتر سازه های بتنی زير طبقات، دارای شرایطی هستند که منجر به نفوذ آب به اتصالات و درزهای اتصال می شود.

برای جلوگیری از بروز چنین نشتی، واتر استاپ ها در قسمت درزهای اتصال و سازه نصب می شوند واتر استاپ ها به منظور عدم نفوذ آب در در زهای سازه های بتنی مانند: سدها، تونل ها ، تصفیه خانه های آب، سازه های زيرزمینی، طبقات منفی ساختمان، مخازن وکانال های آب، استخرها، تأسیسات تصفیه فاضلاب و سازه های دريایی مورد استفاده قرار میگیرند

شرح کالا

واتراستاپ PVC
واتر استاپ های پی وی سی با هدف آب بندی درزهای اجرایی و انبساطی در بین دو طرف اتصالات سازه بتنی نصب می شود؛ از این رو، یک سد فیزيکی سخت و غیر قابل نفوذ ایجاد می کند. عرض، اندازه و ضخامت واتراستاپ بر اساس نوع اتصالات سازه، تعیین می گردد. این نوع واتر استاپ به دلیل خاصیت مواد تشکیل دهنده آن، در هر شرایط آب و هوایی، قابل نصب و بسیار بادوام است واتراستاپ های پی وی سی استاندارد به دلیل برخورداری از فرمولاسیون ویژه و مواد اولیه مرغوب دارای مقاومت کششی و مقاومت پارگی و ازدیاد طولی بالایی هستند.

واتراستاپ های پی وی سی، شکل پذیری بالایی دارند و این موضوع باعث می شود تا در بسیاری از مفاصل متحرک، قابل استفاده باشند. از دیگر ویژگی های بسیار مهم واتر استاپ ها نفوذناپذیری بالای این مواد و مقاومت زياد در برابر اسیدها، اوزون، آب دريا و حتی نفت دیزل، مواد قلیایی، آب حاوی کلر و دیگر مواد شیمیایی محلول در آب است و همچنین در مواجهه با بتن، آن را دچار تغییر رنگ نمی کنند، با فلزهای مجاور خود واکنش الکترولیتیک نشان نمی دهد، مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد، قادر به مقاومت در برابر فشارهای هیدرواستاتیک هستند و همین طور می توانند تغییرات دما را تحمل کنند.

جهت مشاهده وبلاگ کلیک کنید.

جهت دانلود کاتالوگ کلیک کنید

واتراستاپPVC
واتراستاپ هیدروفیلی
واتراستاپ بنتونیتی